تبلیغات
خدا - شهید مرتضی سلیمی

خدا

شهید مرتضی سلیمی
شهید مرتضی سلیمی فرزند محمد ، در هفتم اردیبهشت ماه سال 1351 در تهران در خانواده ای متوسط و مذهبی متولد شد. دوران كودكی خود را با آموزش فریضه نماز و روزه سپری كرد و با اینكه هنوز مكلف نشده بود ، به ادای فرایض عبادی به طور جدی همت می گماشت.

دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را با جدیت و موفقیت به پایان رسانید در سن نه سالگی وارد بسیج شد و به پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی اهتمام ورزید. در سن دوازده سالگی برای تحصیل در علوم حوزوی به حوزه علمیه حضرت عبد العظیم (ع) وارد شد و خود را برای شركت در آزمون ورودی  حوزه علمیه قم آماده كرد. به سبب تلاش و استعداد فراوان ، در آزمون ورودی حوزه علمیه قم پذیرفته شد و در مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) ثبت نام نمود.

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بارها در جبهه های حق علیه باطل شركت كرد و در سال 1365 در عملیات كربلای 5 به شدت مجروح شد. پس از التیام جراحت ، با وجود اینكه 45 درصد بدنش كارآیی خود را از دست داده بود، مجددا عازم جبهه شد.

شهید سلیمی بسیار مهربان بود و در تلاوت قرآن و ذكر ادعیه مداومت و استمرار داشت.

در فرازی از وصیت نامه این شهید می خوانیم:

" عزیزان این حقیر كوچكتر از آن است كه برای شما پیام دهد ، لكن فقط خط امام را حفظ كنید. در مراسم دعا شركت كنید، چون هر بركت و معنویتی كه می آید از همین ادعیه است.

طلاب عزیز و فضلای گرانقدر ، شما پزشكان روح اجتماعید و اجتماع سالم ما به شما احتیاج دارد خط رهبری را حفظ كنید."

سرانجام شهید مرتضی سلیمی به تاریخ چهاردهم تیر ماه 1366 در منطقه عملیاتی ماووت و در عملیات نصر ، بر اثر اصابت تركش خمپاره به لقاءالله پیوست و پیكر مطهرش پس از گذشت ده روز از شهادت به پشت جبهه منتقل شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد
[ شنبه 9 آذر 1392 ] [ 11:45 ب.ظ ] [ افسانه ] [ نظرات() ]